fbpx

Bergermann

У Польщі спростять легалізацію іноземців.

Сейм Польщі у середу ухвалив зміни до закону про іноземців, яким передбачається низка спрощень у процесі легалізації трудових мігрантів, серед яких найбільшу групу в РП становлять українці.

Законом передбачається спрощення процедури надання посвідки на тимчасове перебування в Польщі (до трьох років) особам, які бажають працювати у країні триваліший період.
Зокрема, змінами передбачається скасування вимоги подавати у пакеті документів до воєводських управлінь з питань іноземців документів про наявність місця проживання (договору оренди помешкання). Крім того, не потрібно буде подавати документ про регулярний і стабільний дохід іноземця, а замість нього – підтвердження про отримання мінімального доходу в Польщі. Скасовується також вимога щодо необхідності вироблення іноземцем нової посвідки на тимчасове перебування у випадку зміни працедавця.

Прийнятим документом прискорюється процес надання карти тимчасового перебування особам, які мають намір працювати у стратегічно важливих секторах економіки Польщі.
Законом передбачається розширення до 24 місяців можливості праці іноземця в Польщі на підставі заяви працедавця про намір працевлаштувати іноземця.

Документ також передбачає спрощення процедури подачі документів на отримання карти поляка.

У МВС Польщі, яке було ініціатором змін у законі, пояснили, що останнім часом спостерігається зростання зацікавленості серед іноземців в отриманні посвідок на тимчасове перебування в РП, а пандемія коронавірусу сповільнила процес їх видачі у відповідних воєводських управліннях.
Закон підписаний Президентом РП та чекає публікації. Закон набуде чинності через 14 днів після публікації.
Згідно з новими поправками термін для отримання посвідки на тимчасове перебування буде займати 60 днів.

За наявною інформацією, станом на сьогодні в Польщі може перебувати приблизно 1,5 млн українців.

Як повідомляло агентство, за перші три квартали цього року 49,7 тис. громадян України отримали посвідки на тимчасове (до трьох років) чи постійне (5-10 років) проживання в Польщі, а загальна кількість українців, які володіють цими документами, зросла до 293,8 тисячі.

У зв’язку з цим дуже гостро стоять питання, пов’язані з легалізацією перебування іноземців на території Польщі. Фірма Bergermann допоможе Вам знайти рішення в питаннях пов’язаних з легальним перебуванням в Польщі. Наша команда надає такі послуги в сфері легалізації перебування іноземців:

  • консультування в режимі онлайн,
  • заповнення заяв для подачі документів на дозвіл на перебування (карт побиту) і формування пакету документів для подачі.
  • підготовка запиту до державного органу у справах іноземців з метою уточнення інформації про внесення до Реєстру осіб перебування, яких на території Польщі є небажаним або в систему SIS й супровід справи з метою отримання відповіді від зазначеного органу,
    Наші фахівці зможуть дати відповіді на всі питання, пов’язані з цією сферою правовідносин. Допоможуть розплутати й знайти варіанти виходу з будь-якої складної ситуації, а при необхідності підібрати найбільш підходящий варіант легалізації подальшого перебування на території Польщі.