fbpx

Bergermann

Що можна та що не можна перевозити через кордон Польщі?

Усім відомо, як важливо знати та дотримуватись правил країни, до якої в’їжджаєш, для власного комфорту та безпеки. Це особливо важливо під час перетину кордону автомобільним транспортом, адже порушення будь-якої заборони може призвести до низки неприємностей та врешті-решт до санкцій на перетин кордону або заборони на перетин кордону на деякий час. Перед кожним із нас постають питання, що та скільки можна ввозити до Польщі, що не можна перевозити через кордон Польщі, які можуть бути вимоги до багажу та що можна ввозити з Польщі в Україну.


При виявлені порушення перевезення митники Польщі можуть:
• конфіскувати заборонене;
• накласти штраф (це відноситься до продукції «особливого моніторингу», наприклад цигарок);
• депортувати та заборонити в’їзд до ЄС терміном до п’яти років (це санкція крайнього випадку, найчастіше застосовується під час спроби провозити наркотичні речовини або якусь контрабанду).


У разі виявлення спроби провезти заборонену продукцію з вас можуть взяти штраф у розмірі 50 євро за одиницю (цигарки в такому випадку вимірюються блоками, а алкоголь пляшками).
Існують також відмінності норм в разі наземного та повітряного перетину кордону.
Зазвичай для подорожуючих повітряним шляхом обмеження щодо того, що можна провозити, трішки менше та стосується це подарунків, алкогольних і табачних виробів, об’єму особистих речей. Від способу перетину також залежить те, скільки алкоголю можна ввозити в Польщу. Також санкції для перельотів залежать від правил авіакомпанії та загальних правил безпеки під час перетину кордону повітряним транспортом. Докладніше розглянемо надалі.


Допустима вага речей у 2022 році
Вага однієї сумки або валізи не має перевищувати 50 кг. під час перетину кордону автомобілем, для громадян України винятків не існує. Ця норма може бути змінена під час повітряного перетину залежно від правил авіакомпанії. Зазвичай багаж при наземному перетині на вагу не перевіряється.
Основні правила митниці та норми провозу
Для перетину кордону вам необхідно пройти митний і паспортний контроль, це передбачають митні правила Польщі. Під час митного контролю ваші речі можуть перевіряти на наявність заборонених для ввезення речей. Будьте готові розповісти прикордоннику про все, що маєте з собою, і відкрити валізи для огляду.


Що можна перевозити в Польщу із продуктів харчування?
Часто ми задаємось питанням, чи можна перевозити продутки харчування через кордон. Варто знати, що дозволено перевозити будь-яку їжу, готову до вживання у вигляді страв, але її сумарна вага не має перевищувати 2 кг на людину.


До перевезення суворо заборонені:
• молоко та молочна продукція (це також стосується питання, чи можна провозити згущене молоко в Польшу. Консерви, в яких знаходиться молочний продукт, можуть викликати незадоволення прикордонників);
• м’ясо та будь-які м’ясні вироби (окрім нарізаного та готового до вживання у невеликій кількості — тобто бутербродів);
• консерви (як домашні, так і магазинні на м’ясній основі).
Часто також постає питання, чи можна ввозити в Польщу шоколад. Плитки чистого шоколаду або шоколадних виробів з добавками провозити в кількості від однієї штуки не можна (але якщо ви їдете автомобілем, з однією відкритою плиткою шоколаду на людину проблем не буде), однак ви можете спокійно провозити цукерки та будь-які кондитерські вироби, у яких вміст молока та шоколаду не перевищує 20%. Ікра (дозволено тільки осетрову до 125 г на людину) та макарони (також можуть виникнути питання щодо будь-якої бакалії, особливо в разі перетину кордону літаком) також входять до переліку того, що можна везти в Польщу.
У таких країнах, як Польща, митні правила дозволяють ввезеня риби та продуктів з її вмістом, дитячого харчування, свіжих овочів і фруктів до 5 кг на людину (крім сирої картоплі).


Також список продуктів, які можна ввозити з деякими обмеженнями:
мед (до 2 кг на особу);
• яйця та вироби з їх вмістом (до 2 кг на особу);
• кава (до 500 г на особу);
• чай (до 100 г на особу).


Чи можна ввозити ліки та БАДи?
Давайте розглянемо докладно, які ліки можна провозити через кордон Польщі.
БАДи та пігулки не сильної дії для особистого користування можна провозити через кордон Польщі. Також ви можете зібрати необхідну аптечку, знаючи, які ліки можна провозити в Польщу, але об’єм ємностей з рідинами не має перевищувати 500 мл. Сильнодіючі ліки можна ввозити виключно з призначенням або рецептом від лікаря.
Препарати із вмістом наркотичних, психотропних речовин, які не призначені для медицинського використання, суворо заборонені для ввезення в Польщу.
В Україну через кордон можна провозити не більш ніж 5 пачок одного препарату з дотриманням зазначених вище правил.
Також на кордоні можуть виникнути питання із приводу вмісту ваших пляшок для води, термочашок і ємностей для ліків.
Ввезення побутової техніки в Польщу


До переліку того, що можна провозити через кордон Польщі з техніки, входять:
• мобільний телефон;
• фото- або відеокамера;
• портативні кол