fbpx

Bergermann

Що таке PESEL: переваги та отримання

Будь-який іноземець, який проживає в Польщі, рано чи пізно стикається з терміном PESEL. Вказати спеціалізований реєстраційний номер вимагають при відвідуванні медичних установ, відкриття банківського рахунку. 

Особливості використання PESEL 

PESEL можна назвати національним варіантом поширеного в Україні ІПН. На практиці він використовується і для ідентифікації особи. 

Система містить в собі ряд біографічних відомостей про фізичну особу, а сам реєстраційний номер не є випадковим набором цифр: так, наприклад, перші дві цифри означають рік народження людини, такі – місяць і день народження; також включається в PESEL великі червоні літери, що позначає стать. 

Кому є доступним отримання PESEL

PESEL – це абревіатура, переклад з польської можна здійснити так: ідентифікаційний персональний номер громадянина. 

Щоб отримати реєстраційний номер, необхідно відповідати хоча б одній вимозі: 

  • мати договір оренди житла терміном від трьох місяців; 
  • наявність родича в Польщі з ПМП; 
  • дозвіл на проживання в країні (ПМП, ВНП); 
  • документ про присвоєння статусу біженця. 

Головна умова – наявність тимчасової або постійної прописки. 

Процедура отримання PESEL: 

Якщо іноземець оформив прописку в Польщі, то PESEL йому видають автоматично. В такому випадку не потрібно подавати довідки або писати заяву, дізнатися свій ідентифікаційний номер можна в Ужонді. 

Довідка коштуватиме близько 20 злотих. Громадянам, які мають реєстрацію в Польщі, але так і не отримали PESEL, потрібно звернутися за місцем оформлення прописки. 

Нарешті, якщо прописки немає, але код потрібен, законодавство Польщі передбачає оформлення коду в ручному режимі з одночасною реєстрацією за місцем проживання. 

У разі, якщо прописку оформити Ви не можете, оскільки орендодавець проти цього, але потрібно код для якоїсь конкретної організації або держструктури, слід звернутися до відділу обліку населення (на польському його назва звучить як Urząd, Ужонд) з такими документами: 

  1. Закордонний паспорт. 
  1. Документ, на основі якого здійснюється легальне проживання (договір оренди, купівлі-продажу житла). 
  1. Медична страховка / поліс соціального страхування. 
  1. Заповнений спеціалізований бланк. 

PESEL оформляється за сім днів.